Profesionální vrtací, brusné a řezné nástroje
KAMOTO s.r.o.   >   Obchodní podmínky

Obchodní podmínky

Provozovatel e-shopu

Kamoto, s.r.o.
K Bažantnici 1811
289 22 Lysá nad Labem

IČ:    27647862
DIČ: CZ27647862
E-mail: info@kamoto.eu
Bankovní účet: 1014569219/5500, Raiffeisenbank a.s.
Kontaktní osoba: Oto Šesták
E-mail: obchod@kamoto.eu
Kontaktní telefon: +420 776 609 221


Obchodní podmínky

Obchodní společnost Kamoto s.r.o. se řídí níže uvedeným obchodním řádem, jakož i platnou legislativou a obchodními zvyklostmi. Na veškeré nabízené zboří je poskytována plná záruka dle platných legislativních předpisů a dle záručních podmínek výrobce.


1. Objednání zboží

Odesláním objednávky vybraného zboží zákazník potvrzuje závaznost jeho objednávky a vyjadřuje souhlas s obchodními podmínkami firmy Kamoto, s.r.o. Po odeslání objednávky zákazník obdrží obratem její potvrzení na emailovou adresu uvedenou v objednávce. Jakékoliv nesrovnalosti je nezbytné ihned reklamovat – viz. kontakt na provozovatele internetového obchodu. Objednávat zboží lze rovněž.


2. Dodání zboží

Objednané zboží zpravidla doručujeme do 2-5 pracovních dnů. V případě některých nástrojů je lhůta dodání delší a v těchto případech Vás budeme kontaktovat a domluvíme vyhovující termín dodání.


3. Platební podmínky a způsob doručení

Způsoby platby:

 • Platba na dobírku
  Zboží je zasíláno na dobírku přepravní společností PPL nebo společností Česká pošta formou balíku do ruky. V případě PPL při objednávce nad 2.000,- Kč bez DPH neúčtujeme poštovné ani doběrečné, u objednávek nižších účtujeme počtovné ve výši 130,- Kč vč. DPH. V případě České pošty při objednávce nad 3.000,- Kč bez DPH neúčtujeme poštovné ani doběrečné, u objednávek nižších účtujeme počtovné ve výši 240,- Kč vč. DPH. Doběrečné je 45,- Kč vč. DPH u obou společností.
 • Platba převodem
  Při objednávce Vám zašleme Proforma Fakturu se všemi údaji a příslušným variabilním symbolem pro identifikaci platby. Zboží bude odesláno okamžitě po připsání platby na náš účet.
  Daňový doklad je vždy přiložen k zásilce.

4. Převzetí zboží

Zákazník je povinen prohlédnout si zboží bezprostředně při jeho převzetí. Pokud je zjištěno mechanické poškození obalu výrobku, je zákazník za přítomnosti dopravce povinen zkontrolovat stav zboží, a v případě poškození vyhotovit záznam o poškození zásilky a nechat si tuto skutečnost potvrdit dopravcem.

Na základě vyhotoveného záznamu bude zákazníkovi poskytnuta přiměřená sleva nebo dodán nový výrobek. Zákazník má také právo od smlouvy odstoupit.

Podepsáním dodacího listu zákazník souhlasí s převzetím zboží a stvrzuje, že dorazilo mechanicky nepoškozené. Na pozdější reklamace způsobené vinou dopravy pak nelze brát zřetel a budou zamítnuty.


5. Záruční podmínky

Na dodávané výrobky je poskytována záruka v rámci platných právních předpisů a dle záručních podmínek výrobce.


6. Storno objednávky

 • Storno objednávky ze strany nakupujícího
  Zrušení objednávky (email, telefonicky)je možné pouze do okamžiku expedice zboží. V případě pozdějšího zrušení objednávky má Kamoto s.r.o. nárok na náhradu škody, především prokazatelných nákladů spojených s expedicí zboží.
 • Storno objednávky ze strany prodávajícího
  Prodávající si vyhrazuje právo v odůvodněných případech odmítnout objednávku. V takovém případě je zákazník o této skutečnosti neprodleně informován.

7. Odstoupení od kupní smlouvy - vrácení zboží

Zboží nelze vracet v případě, že kupujícím je firma (podnikatel, právnická osoba), v tomto případě se kupní smlouva řídí podle Obch. zák.

U zboží zakoupeného prostředictvím firmy Kamoto s.r.o. má kupující (nepodnikatel - soukromá osoba) podle Obč. zák. právo do 14 dnů od doručení zboží na jeho vrácení bez udání důvodu. Zboží nesmí být žádným způsobem poškozené, nést znaky používání či jinak znehodnocené a musí být zabalené v originálních obalech spolu s veškerým příslušenstvím. Ke zboží musí být přiloženy veškeré dokumenty a to včetně faktury a záručního listu. Následně bude zákazníkovi převedena příslušná částka, která bude snížena o poštovné a další prokazatelné náklady spojené především s expedicí.Reklamační řád

V případě, že zákazník objevil na zakoupeném zboží v průběhu záruční doby vadu, která nebyla způsobena jeho nevhodným používáním, ale vadou samotného výrobku, má v záruční době právo na reklamaci zboží.

Pokud chce zákazník reklamovat zboží koupené v internetovém obchodě Kamoto s.r.o., pak reklamaci písemně oznámí, kde uvede zejména typ výrobku, číslo prodejního dokladu a popis závady. Do dvou pracovních dnů budou zákazníkovi zaslány informace o dalším postupu. Lhůta pro vyřízení reklamace je dle zákona č. 634/1992 Sb. třicetidenní.

V rámci reklamačního řízení bude rozhodnuto o tom, zda reklamace je oprávněná a v kladném případě i o tom, zda reklamované vady jsou odstranitelné.


Z reklamačního řízení jsou vyloučeny vady způsobené:

 • běžným opotřebením
 • neodborným použitím
 • nevhodným skladováním, manipulací a dopravou
 • živelnými pohromami

Oprávněné reklamace jsou řešeny podle své povahy:

 • odstraněním vady
 • výměnou věci
 • poskytnutím slevy
 • vrácením kupní ceny

Jakékoliv další kompenzace a náhrady jsou vyloučeny.